Hakkımızda

                                                                                

Şubat 2002’de Eczacı Meltem Kurtsan tarafından kurulan MK Danışmanlık Eğitim, faaliyetlerine Fikri Mülkiyet Hakları ve AB fonları konularında eğitim seminerleri organize ederek başladı.

MK Danışmanlık Eğitim, özellikle ilaç, kozmetik ve medikal firmaların; Fikri Mülkiyet, Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge), Üretim, Kalite Kontrol ve Ruhsatlandırma Sorumlularının katıldığı, ağırlıklı olarak yurtdışından davet ettiği uzmanlar tarafından verilen eğitim seminerleri organize etti ve etmeye devam ediyor. Bu kapsamda 2002-2013 yılları arasında 80’den fazla seminer ve workshop düzenlenmiştir.

AB  6. Çerçeve Programı (FP6) kapsamında 2003 yılında başvurduğu TUSMES  Projesi, Avrupa Birliği tarafından desteklenmek üzere seçildi. Türk Üniversiteleri, Kobileri ve Bilim Merkezlerinin Avrupa’ya Entegrasyonu (TUSMES) Projesi, MK Danışmanlık Eğitim koordinatörlüğünde oluşturulan Konsorsiyum tarafından yürütülmüş olup, proje kapsamında Türkiye’de 7 ilde gerçekleştirilen ücretsiz eğitimlerle 1500’den fazla Kobi ve Üniversite mensubuna ulaşılmıştır.

MK Danışmanlık halen e-CTD (docuBridge) yazılımı satış ve pazarlama çalışmalarına devam etmekte olup; LORENZ Life Sciences Group (www.lorenz.cc))’ un Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. 1987 yılından beri ilaç pazarında aktif olarak yer alan LORENZ Life Sciences Group, ruhsatlandırma bilgisayar programları ve servisleri alanında pazar lideridir ve Docubridge® dünya çapında en gelişmiş, kapsamlı ve başarısı kanıtlanmış bir CTD-eCTD ve Ürün Süreç Yönetim sistemidir.